Osnovni podatki

Napisal: Vilma Majerle on . Posted in Osnovni podatki

Naslov: Društvo upokojencev "LI-PE" LIMBUŠ — PEKRE, ob Blažovnici 41, 2341 LIMBUŠ

Uradne  ure: vsako sredo od 9. ure  do 12.  ure.

zemljevid1Naše društvo deluje na osnovi Pravil društva upokojencev Limbuš - Pekre.

Najvišji organ društva je ZBOR ČLANOV (občni zbor), ki se skliče enkrat letno, vsaka 4 leta pa je VOLILNI ZBOR ČLANOV.

V času med zborom članov je najvišji organ UPRAVNI ODBOR (UO), ki šteje 7 članov. To so:

Drago koletnik, Jože Černelč, Vinko Cafuta, Mira Novak, Zlatka Tibaut, Marko Kotnik in Jože Kokol.

Kaj nam društvo daje? VELIKO ali pa NIČ! Kolikor pač vsak posameznik želi ali zmore. Razne sekcije, razne akcije, ali pa samo in predvsem občutek, da nisi sam, da si član neke skupine, ki ti lahko priskoči na pomoč, ko to potrebuješ, pa čeprav samo z besedo, nasmehom, predlogom.

V društvu torej lahko »dobimo« veliko: rišemo, slikamo, telovadimo, naučimo se uporabljati računalnik, kegljamo, igramo šah, pletemo, kvačkamo, pojemo, igramo, klepetamo, se smejemo, tudi zjočemo in potožimo – seveda le, če to hočemo.

Pa še nekaj podatkov:

V letu 2016 se je naše društvo povečalo za 17 članov. Poslovili smo se od 18-tih članov. Društvo torej šteje na dan 31. 12. 2016 521 članov, od tega je 178 moških in 343 žensk. V Vzajemni sklad in Solidarnostni posmrtninski sklad je včlanjenih 245 (243 in 2) članov. Iz članstva DU sta izstopila 2 člana.

Članom, ki so stari 80 let in več, smo poslali rojstnodnevne voščilnice. Takih članov je bilo v letu 2016 161, voščilnice pa so dobili tudi člani, ki so dopolnili točno 70 let. Teh je bilo 22.

V tem obdobju smo prejeli in odposlali veliko število dopisov (323).

V letu 2016 smo imeli  7 sej UO ter 4 seje zaupnikov in 2 seji vodij sekcij. Sklepi vseh sej so bili realizirani.